Zaloguj sięZarejestruj się

Szukaj w bazie firm

Ilość firm w bazie: 424

rss FB

Rynek stali nierdzewnych w Polsce


Wielkość rynku stali nierdzewnych w Polsce

Czwartek, 21 sierpnia 2008


Główny Urząd Statystyczny podał wyniki handlu zagranicznego za 2007 r. Jak wynika z raportu wielkość importu stali nierdzewnych (bez rur) do Polski wyniosła 196 756 ton, co przełożyło się na wartość importu w złotówkach - 2 531 045 tys. zł (ponad dwa i pół miliarda złotych). Główne kraje importu to: Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i Finladnia. Eksport wyniósł odpowiednio
27 242 ton o wartości 285 237 tys. zł. Główne kraje eksportu to: Czechy, Niemcy, Ukraina i Litwa. Biorąc pod uwagę śladową ilość krajowej produkcji stali nierdzewnych (ok. 2% zapotrzebowania), można stwierdzić, że rynek stali nierdzewnych w Polsce wyniósł (import - eksport + krajowa produkcja) ok. 174 tys. ton.

Marek Łangalis - nierdzewka.com
Witaj! Z dumą oddajemy w Twoje ręce pierwszy w Polsce portal internetowy w pełni poświęcony stali nierdzewnej. Już od dawna przyglądaliśmy się ogromnemu zainteresowaniu związanemu z rynkiem stali nierdzewnej w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć miejsce, gdzie będą mogli spotkać się zarówno klienci jak i producenci zainteresowani rynkiem popularnej "nierdzewki".

Tak powstał nasz portal, który jest jedynym tak kompleksowym źródłem informacji na temat stali nierdzewnej. Naszą redakcję zasilają tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Za jakość i rzetelność podawanych przez nas informacji odpowiada grono doświadczonych ekspertów. Do tworzenia portalu zapraszamy również naszych czytelników, których cechuje, tak jak nas, pasja i zaangażowanie. Dziękujemy za liczne słowa uznania ze strony użytkowników portalu i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.